niedziela, 15 czerwca 2014

Pułapka Gender

Autor: Marzena Nykiel
Rok wydania: Kraków 2014
Gatunek: publicystyka, nauka
Liczba stron: 309
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo M


Sporo ostatnio mówi się o ideologii, czy sposobie myślenia Gender, ale czym właściwie jest ta suma cech osobowościowych i społecznych?

Autorka Pułapki Gender, Marzena Nykiel zebrała i stworzyła publikację, która ostrzega przed tym zgubnym tworem kulturowej inwazji. Pokazuję o co w ogóle chodzi w tym wszystkim, kto tym steruję i czemu ma to wszystko służyć?

Przyznam się, że byłem bardzo ciekawy, w jaki sposób przedstawi pani Marzena cały ten dziwny konflikt. Po przeczytaniu książki byłem zaskoczony w jak dużym stopniu Gender wpływa na emocję i sposób myślenia ludzi. Okazuję się, że różne postsocjalistyczne instytucje wprowadzają w życie niepokojące, bardzo błędne poglądy, które mają na celu zniszczyć świadomość obywateli, namieszać im w głowach, tak aby myśleli w sposób totalnie irracjonalny, nie zgodny nie tylko z konstytucją, wiarą, ale również ze wszystkimi normami społecznymi i rodzinnymi, promując wolny seks, budowę rodziny homoseksualnej, propagując pedofilie oraz wrogość wobec religii. Według coraz powszechniejszej ideologii Gender powinniśmy siedzieć cicho, nie buntując się wobec rządu, pokornie przyjmując wszystkie nowinki Unii, również te zupełnie absurdalne, a jak się nam nie podoba to możemy opuścić naszą kochaną Ojczyznę, no bo przecież naszym nowym domem jest cała Europa. Sposób w jaki oddziaływuje Gender, szczególnie na nowe trendy w polityce, przez wprowadzanie nowych szkodliwych dla normalnej rodziny reform, szczególnie w programie nauczania jest niezwykle okrutny, ponieważ uderza w najmłodszych, w nasze dzieci. Chyba sam diabeł projektował Gender, takie odniosłem wrażenie po przeczytaniu publikacji.

Mam nadzieje, że książka Marzeny Nykiel pozwoli otworzyć oczy ślepemu społeczeństwu i zdoła zmobilizować nas do walki. Nie wiem jak można promować ideologię, która wyniszcza rodzinę, społeczeństwo i wprowadza tylko więcej podziałów, ale jest to filozofia o wiele bardziej groźna niż faszyzm, czy komunizm stalinowski. Dlaczego warto poznać tą pozycję i przygotować się na walkę, aby zmniejszyć jej okropne skutki. Nie możemy stać się społecznością pozbawioną patriotyzmu i tradycji.

Lektura znakomicie opisuję całą tematykę genderowską. Ukazuję źródło, z którego pochodzi oraz to do czego będzie prowadziło jej popieranie, czy udawanie, że problemu nie ma. Polecam, w szczególności młodym osobą, zapatrzonym w wybuch zachodniej ideologii, którą okazjom kolorowe magazyny oraz media. Pozycja pani filozof bardzo potrzebna, dlatego gorąco zachęcam do jej przeczytania.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 
    

4 komentarze:

 1. Świetna recenzja! Chyba muszę się rozejrzeć za tą książką. Z tej tematyki słyszałem bardzo pochlebne opinie o pozycji Gabriele Kuby "Globalna rewolucja seksualna". Niestety nie ma w mojej bibliotece, a na zakup na razie się nie zdecyduję.
  Trzeba też przypominać, że obecny rząd murem stoi za ideologią gender. Kozłowska-Rajewicz to przecież reprezentant różnego rodzaju lewaków w rządzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc nigdy nie zaprzątałam sobie głowy tematem gender. Nie lubię, gdy wokół czegoś robi się za duży szum w mediach. Być może nadszedł już czas, by się w końcu się tym zainteresować i trochę o tym poczytać? :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi zachęcająco. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gender ma dobre spojrzenie na człowieka, ale część idei przekrzywia się w dziwną stronę. Mam wrażenie, że posiadanie płci już jest czymś niewłaściwym, więc najlepiej udawać, że jej nie ma. Trochę to dziwaczne.

  OdpowiedzUsuń