poniedziałek, 30 czerwca 2014

Dotyk Anioła. Almanach współczesnej bajki polskiej

Tytuł: Dotyk anioła. Almanach współczesnej bajki polskiej
Autor: praca zbiorowa
Rok wydania: Lubliniec 2014
Gatunek: bajki, wierszyki dla dzieci
Liczba stron: 208
Źródło:  Wydawnictwo św. Macieja Apostoła


Nareszcie ukazała się książeczka dla dzieci, na którą tak długo czekaliśmy Dotyk Anioła. Almanach współczesnej bajki polskiej. Jest to zbiór bajeczek, opowiadań i wierszyków dla najmłodszych. Co ciekawe autorami tego wspaniałego almanachu są młodzi piórem autorzy, pochodzący nie tylko z Polski, ale również z Norwegi, Belgi, a nawet z dalekiej Japonii. W sumie siedemdziesięciu debiutantów.

Celem wydawnictwa jest wypromowanie nieznanych autorów, ale także stworzenie lektury która będzie niosła moralne przesłanie, zgodne z duchem chrześcijańskim. Tak więc nowość Wydawnictwa św. Macieja Apostoła wniesie w świat bajek zupełnie nowe światło, ukazując fantastyczne opowiadania, których na próżno szukać w komercyjnych książeczkach.

Bajeczki zostały ułożone alfabetycznie, według nazwisk pisarzy i tak książeczkę otwiera opowiadanie Ewy Bednarek Skarby. Przyznam się, że bajeczka od razu wpadła w ucho mojej córeczce, ale najbardziej wsłuchiwała się w opowieść pani Eweliny Przespolewskiej Bajka o zajączku Kicusiu. Zajączek mnie także wydał się przesympatyczną postacią, a jego pozornie mały problem ze znalezionym mleczkiem, sprawił mojej małej sporo radości, kiedy wskazywała jak zwierzątko powinno postąpić. Oczywiście wszystkie bajeczki są wspaniałe i zachęcam gorąco do poznania tego zbioru utworów.

W książce znalazło się kilka utworów napisanych wierszem. Są tak przepięknie zbudowane, że można te wierszyki śmiało wystawiać jako inscenizacje w przedszkolu, czy w szkole.
Kolejny raz zachęcam do czytania bajek dzieciom. Czytając naszym pociechą uczymy nie tylko odpowiednich wzorców zachowania, ale także rozwijamy wyobraźnie i logiczne myślenie u naszych pociech. Sam pomysł wydania zbioru debiutanckich bajeczek jest świetnym pomysłem, ale przyznaje, że nie spodziewałem się że lektura będzie tak niesamowicie wciągającą zabawą. Polecam wszystkim małym i dużym czytelnikom, którzy mają ochotę przeżyć siedemdziesiąt niezwykłych przygód.

Lista autorów: strona Wydawnictwa św. Macieja Apostoła
Gdzie można nabyć książeczkę: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła


7 komentarzy:

 1. Ta książka będzie idealna na prezent. Na pewno ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawi mnie, czy w naszych czasach można napisać bajkę, która nie powiela utartych schematów. Najlepiej jest to sprawdzić, w dziełach debiutantów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie mam komu sprezentować tak pięknej książeczki. Uwielbiam bajki, szczególnie jak są niezwykle ładnie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo czytam bajek mojemu synkowi. Ciekawi mnie jak ta książeczka wygląda w środku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Norwegi, Belgi, ale Japonii... Ech...

  OdpowiedzUsuń
 6. Bartłomieju, skoro polecasz czytelnikom do czytania dzieciom, to dlaczego nie naszym pociechom? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. W "O mnie" chyba też pozdrawiasz wszystkich, no nie? ;-)

  OdpowiedzUsuń