wtorek, 3 czerwca 2014

Mama z pasją

Autor: Susan Merrill
Rok wydania: Kraków 2014
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 246
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Susan Merrill jest matką pięciorga dzieci i autorką poradnika, w którym dzieli się swoją największą pasją, rodzicielstwem. Po przez wnikliwą obserwację swych pociech, udaje jej się dojść do ważnego wniosku – każde dziecko jest inne i co za tym idzie, do każdego potrzeba innej metody wychowawczej.

Wnioski w książce Mama z pasją, nie są może czymś, co nas zaskoczy, większość mam wie, że aby jej dziecko prawidłowo się rozwijało potrzeba do tego mnóstwa cierpliwości, wytrwałości, a także samokontroli, ale także trzeba być niezwykle elastycznym, gotowym w każdej chwili przesunąć swoje sprawy na dalszy plan – jak twierdzi autorka.

Lubię to sobie tłumaczyć w ten sposób, że lepiej kochać, niż tylko lubić1

Troska o nasze potomstwo, jest rzeczą naturalną, jednak w pomocy w dorastania dzieci bardzo pomocna okazuje się samokontrola i wielka ofiarność, aby maluchy były szczęśliwe, trzeba ich przede wszystkim wysłuchać, co wcale nie jest takie proste, gdy rodzic musi się zmagać z innymi obowiązkami.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania: kiedy dziecko wysłać do szkoły, jak wyrobić w nim charakter, jakie stosować kary i nagrody, czy naprawdę jesteś dobrą mamą, czy tylko ty jedna się martwisz? - to ten poradnik jest właśnie dla ciebie.

Zachęcam do poznania tej publikacji, daje ona niezwykły przepis na pełne pasji, pewne i spokojne wychowanie dziecka. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, nie jest ona nafaszerowana metodami z iście psychologicznego poradnika, ale jej język jest lekki, dzięki czemu na pewno znajdzie sporo czytelniczek, szukających historii przeplatających się z Pismem i pisanych z tak wielką pasją.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 
    

1S. Merrill, Mama z pasją, Kraków 2014, s. 23.

2 komentarze:

  1. Dobrze, że nie ma w tej książce naukowego języka. Publikacja godna polecenia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadza się, książeczka bardzo interesująca.

      Usuń