niedziela, 1 czerwca 2014

Fizyka wiary

Tytuł: Fizyka wiary, Kwantowa magia

Autor: Witalij i Tatiana Tichopław
Rok wydania: Białystok 2014
Gatunek: fizyka, nauka
Liczba stron: 229
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
 
Religia powstała wraz z człowiekiem, tym samy wziął na siebie olbrzymie brzemię, dbałość o ludzką duszę. Opiera swoje zasady wiary na wysokich normach moralnych, przekształca je w moralne normy społeczeństwa, ukorzenia je w świadomości i zachowaniu człowieka. Historia nie jeden raz pokazała, że ani religia nie wygrała, obwiniając naukę o herezję, ani też nauka uważając religię za słabość nieoświeconych. Tak więc, religia i nauka idą w parzę, największe idee i teorie naukowe, powstały za pośrednictwem olśnienia, w formie objawienia, czy widzeń.

Książka, rosyjskich autorów, ma na celu udowodnić nam istnienie Boga, do której prowadzi wiedza naukowa. Witalij i Tatiana Tichopław, powołując się na wiedzę z źródeł naukowych, pokazują jak ważną rolę spełnia wiara w nauce. To czego nie jesteśmy pojąć, ponieważ tego nie widać, ma swoją odpowiedź w głęboko zakorzenionej ludzkiej świadomości. Publikacja pokaże, jak wiarę rozumieją naukowcy i udowodni, że największym odkryciom towarzyszyła religia i jest ona integralną częścią naszego istnienia, a bez niej skazani jesteśmy na zagładę.

Publikacja, składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym, autorzy opisują wpływ religii na naukę i odwrotnie, a także paradygmaty naukowe i związane z tym międzynarodowe zjazdy, tj. Sobór w Rosji, traktujący o spadku moralności, związanym z upadkiem wiary, po okresie komunistycznym.
Drugi rozdział, traktuje o fizyce. Pojawiają się w nim, różnego rodzaju doświadczenia, na poziomie eterycznym oraz teorię, między innymi: o mechanizmie kwantowym, teoria względności i o próżni fizycznej.
Ostatni rozdział, opisuje naukowa wersję stworzenia świata. Jest to najciekawsza koncepcja, jaką prezentuje fizyka i ogólnie nauka.

Pozycja bardzo ciekawa i świetnie opisana. Jest to publikacja naukowa, ale nie sprawia problemów czytelnikowi, który z fizyką jest na bakier. Wywody przypominają podobną książkę, która nie dawno się ukazała: Holograficzny wszechświat. Polecam obie, i zachęcam do czytania.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/1 komentarz:

  1. Ciekawe połączenie. Jeśli będę miała okazję to chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń