środa, 28 maja 2014

Seria: Rozmowy z Aniołem Stróżem

Szukając ciekawych książeczek dla mojej córeczki, żona natrafiła na przygody pewnego chłopca o imieniu Antoś. Opowiadania pokazują dziecku, jak radzić sobie z problemami. Dla małego przedszkolaka, problemem może być w zasadzie wszystko, bo cały otaczający go świat jest dla niego, czymś nowym.

W Rozmowach z Aniołem Stróżem o świętach, prezentach i innych ważnych sprawach, dowiaduje się, jak postępować, aby jego rodzina była szczęśliwa, co jest dobre, a co złe, zaczyna pojmować świat z szerszej, bardziej fantastycznej strony. Takiej, która uwalnia jego dobre emocje i uczy go, jak odpowiednio się zachować.

Z kolei ...o poszukiwaniu prawdziwych rycerzy, przedstawia dziecku morały i kodeks rycerski, którym w życiu powinien się kierować, aby wyrosnąć na dobrego człowieka. Wiadomo, że trzeba zbierać zabawki, od czasu do czasu kogoś przeprosić i nie jest to łatwe dla malucha, ale dzięki rozmowie z Aniołem dowie się jak to uczynić.

Mały Antoś, to bardzo sympatyczny chłopiec, warto poznać jego przygody, aby podpowiedzieć naszym milusińskim jak postępować, ale również nas ta seria sporo może nauczyć. Dowiemy się, jak mądrze pomóc naszym pociechą w dorastaniu. Przeczytałem mnóstwo książeczek dla dzieci, ale niewiele z nich jest tak dobrze opracowanych pod względem treści, fabuły, która kończy się, jak przystało na prawdziwą bajkę dla dzieci morałem oraz oczywiście przepięknymi ilustracjami, zdobiącymi całe książeczki. Polecam z całego serca całą serię, przedszkolaki na pewno nie będą zawiedzione.

Autor: Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Rok wydania: Częstochowa 2009
Gatunek: przygodowa,bajka
Liczba stron: 34
Źródło/Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła


6 komentarzy:

 1. Mały Antoś ... jednego takiego znam ;) A książeczki bardzo ciekawie się zapowiadają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takich książeczek szukam. W sam raz dla mojego trzylatka. I widzę, że jest tu coś o byciu starszym bratem. Jak znalazł :) Może w końcu odpuści swojemu półtorej rocznemu bratu xD Rozejrzę się za tą serią jak będę w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością dzieciom się spodoba :)

   Usuń
  2. Książeczki można zamówić przez internat na stronie wydawnictwa Edycja św. Pawła

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 3. Język tej autorki jest bardzo lekki i idealny dla młodego czytelnika. Polecam.

  OdpowiedzUsuń