niedziela, 25 maja 2014

Idź zawsze do przodu

 Tytuł: Idź zawsze do przodu, życiowa mądrość starego Indianina

Autor: Joseph M. Marshall III
Rok wydania: Białystok 2014
Gatunek: filozofia, opowiadanie
Liczba stron: 163
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Joseph Marshall, autor Idź zawsze do przodu, pochodzi z Południowej Dakoty. Przyszedł na świat w Różowym Rezerwacie Indian Siuks. Świetny mówca motywacyjny można śmiało stwierdzić, że światowej klasy.

Celem książki jest uświadomienie nam, czym jest życie i dlaczego nie zawsze układa się ono po naszej myśli. W utworze bardzo widoczny jest dualizm życia i otaczającego nas świata. Istnieje dobro, więc istnieje i zło. Tam gdzie istnieje światło, tam też istnieje ciemność. Smutek – radość, przegrywanie – wygrana itd.

Lektura napisana jest prostym i przyjemnym językiem. Stary Jastrząb, do którego skierowane zostało pytanie dlaczego życie bywa tak trudne? - odpowiada na nie opowieściami, których morał nie jest jednoznaczny, mimo to historyjki są bardzo wciągające i każdy kto, szuka drogi – odpowiedzi, na pewno je znajdzie.

Niesamowicie motywująca i skłaniająca do refleksji książka. Każdy wyniesie z niej coś dla siebie. Nie jest to filozofia dokładnym, tego słowa znaczeniu, a raczej proste przemyślenia pewnego starego Indianina, który mądrością przerasta nie jednego mędrca. Polecam, sprawny czytelnik pochłonie te słowa w trzy godzinki.Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/

1 komentarz:

  1. W dzieciństwie zaczytywałam się powieściami o Indianach:)
    Jestem ciekawa co za mądrości kryje ta książka.

    OdpowiedzUsuń