piątek, 4 lipca 2014

Przyjaciel grzeszników. Boga portret własny

Autor: ks. Grzegorz Strzelczyk
Rok wydania: Kraków 2014
Gatunek:  teologia, religia
Liczba stron: 125
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo M


Ks. Grzegorz Strzelczyk doktor teologi dogmatycznej, a/utor wielu publikacji, których głównym wątkiem przeważnie jest Jezus Chrystus, tym razem odpowiada na najbardziej nurtujące nas pytania związane z wiarą. Co się z nami dzieje po śmierci, czy powinniśmy wierzyć w Kościół, jak ważna jest Eucharystia dla chrześcijanina, czym jest modlitwa?

W swych rozważaniach autor opiera się oczywiście na Piśmie, lecz wysuwa własne stwierdzenia i porównania, które w prosty sposób dają nam obraz właściwego pojmowania Boga oraz Trójcy. Książka ukazuję jaki jest Bóg. Przybliża jego największe wartości i pozwala nam go lepiej zrozumieć. Dziś większość ludzi nie rozumie Credo i prawdy w nim zawarte, a przecież jest to najprawdziwsze wyznanie wiary, jej swoistym fundamentem, dlatego publikacja trafi do serc ludzi, którzy szukają w pewnym sensie drogowskazu i odpowie na ich ciekawość.

Polecam książeczkę wszystkim zainteresowanym teologicznym rozważaniom na temat samego Boga, Kościoła, herezji i modlitwy, każdemu kto głęboko wierzy, ale także tym którzy szukają drogi do pana Boga.

Książeczka nie jest trudna, nie są to bardzo głębokie filozoficzne rozważania. Jezuita postarał się, aby jego słowa mogły trafić do wszystkich. Książkę czyta się szybko i przyznam że z wielką ciekawością.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 
    

1 komentarz:

  1. Dobrze, że nie jest to książka trudna pod względem filozoficznym. Jednak nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń