wtorek, 15 lipca 2014

Laryngologia alternatywna

 Tytuł: Laryngologia alternatywna. Konchowanie uszu i inne terapie.


Autor: Elżbieta Kuc
Rok wydania: Białystok 2014
Gatunek: medycyna naturalna
Liczba stron: 155
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii 
Kto z nas nie cierpiał z powodu bólu ucha środkowego, irytującego kaszlu, czy zaniku głosu, bólów mięśni i stawów? Najczęściej sięgamy wówczas po tabletki i środki, które znamy z reklam oraz apteki. Jednak pamiętam, że najskuteczniejszą metodą na ból ucha było wprowadzenie kilku kropli olejku kamforowego.

Podobne metody leczenia opisuje pani Elżbieta Kuc specjalistka od medycyny naturalnej, która posiada własny gabinet i kilkuletnią praktykę w tym zakresie. Jej książka to dowód na to, że domowe lecznictwo naszych babć i mam jest najskuteczniejszą metodą leczenia szeregu dolegliwości.

W książce znajdziemy między innymi przepisy na bóle oddechowe: kaszel, ból gardła, przeziębienie, katar, zatoki itd. Pani Elżbieta zebrała kilka ciekawych przepisów na ich uleczenie w warunkach domowych. Do kuracji ziołowych wystarczą takie produkty jak: olejek z dziewanny, czosnek, miód, oliwę z oliwek, szałwie itp.

Przykład: Mieszanka oddająca głos:
  • 275 ml octu jabłkowego
  • 100 g miodu
  • 25 g szałwi ogrodowej
Przepis na przygotowanie wywaru storna 95.

Ponad to, publikacja ukazuje inne techniki uzdrawiania za pomocą metody, która nazywa się Bodycoaning. Z tego co zrozumiałem to prosty masaż, dzięki któremu wyeliminujemy bóle nerek, wątroby, a nawet możemy poradzić sobie z cukrzycą. Książka rekomendowana jest przez dwóch lekarzy. Autorka radzi, aby w przypadku poważniejszych dolegliwości i braku poprawy zdrowia, mimo stosowania naturalnych metod leczniczych, czy ziołolecznictwa zawsze skontaktować się z lekarzem.

Książeczkę polecam każdemu, kto jest uczulony, ma problemy z głosem, czy odczuwa bóle brzucha. Ziołolecznictwo i zaprezentowane w tej publikacji metody i recepty są na pewno o wiele bezpieczniejsze dla naszego zdrowia niż chemia z aptek. 
Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/

1 komentarz:

  1. Książka jest ciekawa. Ziołolecznictwo znane od wieków ponownie wraca do łask. Myślę, że warto spróbować najpierw naturalnych metod (o ile przypadłość na to pozwala) zanim zaczniemy faszerować się farmaceutykami.

    OdpowiedzUsuń