piątek, 25 lipca 2014

Opukiwanie meridianów

Tytuł:  Opukiwanie meridianów. Rewelacyjny sposób na pokonanie negatywnych emocji i stresu

Autor: Patricia Carrington
Rok wydania: Białystok 2014
Gatunek: medycyna naturalna
Liczba stron: 323
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Przyznam, że pierwszy raz zetknąłem się z technikami zwanymi opukiwaniem meridianów. Początkowo bardzo sceptycznie podszedłem do książki, ale zaciekawiło mnie w jaki sposób można leczyć fobie, traumy, stany lekowe, a także stres i bóle mięśni. W zasadzie metoda ma być lekarstwem na wszelkie dolegliwości związane z zaburzeniami w układzie energetycznym (chyba nerwowym) ciała, tak to przynajmniej zrozumiałem.

Należy więc zniwelować te zaburzenia energetyczne i nasze emocje wracają do normy, do stanu, w jakim nasz organizm i psychika czują się dobrze. Tak też działa ta metoda. Opukując odpowiednie miejsca na ciele (akupunktura) i wypowiadając pewne frazy jesteśmy w stanie pozbyć się dolegliwości lękowych – jak twierdzi autorka, dr Patricia Carrington, psycholog kliniczny.

Najłatwiej sprawdzić, czy ta metoda działa wypróbowując ją na sobie, dlatego podręcznik zawiera zestawy ćwiczeń i pomocy do samodzielnej akupunktury, czy raczej masażu. Znajdziemy w książce opis punktów szczególnie wrażliwych na masaż. Pomogą nam w tym również obrazki, fotografie przedstawiające owe punkty.

Podręcznik zawiera praktyczne zastosowanie opukiwania, opisuje również warsztaty na których specjaliści w tej innowacyjnej metody badają różne źródła bólu i pokazują jak sobie z nimi radzić. Okazuje się, że największym problemem w leczeniu jesteśmy najczęściej my sami, a właściwie nasza świadomość. Uznając, że choroba jest nie do wyleczenia nie damy rady dojść do zdrowia.

Lektura ciekawa, znakomite opisy pomagają zrozumieć skuteczność metody. Chętnie spróbuje pozbyć się uporczywego bólu stawów wypróbowując tą chińską metodę. Polecam książkę wszystkim, którzy szukają innych metod leczenia niż dają nam farmaceuci.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/
2 komentarze:

  1. Pierwszy raz słyszę o opukiwaniu meridianów! Gdyby nie Twoja recenzja dalej byłabym nieświadoma:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również nigdy wcześniej nie słyszałam o tej metodzie. Bardzo ciekawe.

    OdpowiedzUsuń