środa, 9 lipca 2014

Magiczny świat baśni dla dziewczynek

Autor: praca zbiorowa
Rok wydania: 2012
Gatunek: bajki
Liczba stron: 400
Źródło/Wydawnictwo: PolskieKsięgarnie.pl 
Magiczny świat baśni dla dziewczynek, taki tytuł nosi zbiór bajeczek dla dzieci. Dlaczego to wydanie jest skierowane głównie dla dziewczynek, tego nie wiem, przypuszczam, że może chodzi o różową okładkę, ponieważ ani treść, ani ilustrację nie wskazują na to, że opowieści są skierowane tylko dla dziewczynek.

Co do ilustracji, są one naprawdę śliczne. Kolorowe, niezwykle piękne obrazki nasuwały sporo pytań, które oczywiście uzupełniała treść opowieści.

Co do treści z kolei, zbiór zawiera zarówno starsze bajki tj. Czerwony Kapturek, Złota Rybka, czy Kot w butach, jak i współczesne tj. Chciwa łódka, Miś Michał i pszczoły, czy Solidne Ciuchcie. Klasyczne bajki, mają typową dla tego typu utworów budowę oraz fabułę, a co za tym idzie kończą się morałem, niestety w nowszych bajeczkach zabrakło tej ważnej części utworu. Na szczęście bajeczek jest bardzo dużo, cała pozycja liczy prawie 400 stron, prawie na każdej znajduje się obrazek odpowiedni dla historii.

Okładka jest sztywna, treść napisana grubą czcionką i nie zlewają się z ilustracjami, co ostatnio często ma miejsce w nowszych publikacjach. Bajki są niezwykłe, rozwijają wyobraźnię i zapewniają rozrywkę. Są one podstawą wychowania wielu pokoleń dzieci. Baśnie i bajki pozwalają dziecku rozwiązać różnego rodzaju problemy i uporać się z tym co je dręczy. Słuchanie bajek kształtuje umiejętność okazywania i nazywania uczuć.

W tej książce, znajdziemy dziesiątki historyjek i dziesiątki sposobów na ich rozwiązanie, dlatego zachęcam do czytanie bajek i poznania tego fascynującego zbioru.

3 komentarze:

 1. Świetny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja uważam, że taki podział baśnie dla dziewczynek i chłopców jest niepotrzebny, większość bajek jest uniwersalna, a dzielenie to dla chłopców, to dla dziewczynek już od najmłodszych lat ogranicza:(
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam bez względu na wszystko nic dodać nic ujać jest cudownie,a poza tym dobrze że jest ktos taki

  OdpowiedzUsuń