środa, 3 września 2014

Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia

Tytuł: Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia

Autor: Monika Godlewska
Rok wydania: Białystok 2014
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 146
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Monika Godlewska, terapeutka i autorka Jak pokonałam raka napisała kolejną rozprawę o pokonywaniu choroby, a właściwie postrzegania jej jako źródło osłabienia psychicznego jak sądzę.

"Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia" jest poradnikiem skierowanym dla ludzi poszukujących drogi do prawdziwego szczęścia. Nasze kompleksy powodowane są najczęściej brakiem poczucia własnej wartości, brakiem akceptacji samego siebie, ostrą krytyką własnej osoby, negatywnymi myślami, które potęgują się w obliczu choroby i prowadzą do jeszcze groźniejszego stanu depresji, a nawet załamania nerwowego. Lekarstwem na dobre samopoczucie jest bardzo proste, wystarczy stawiać na pierwszym miejscu innych ludzi, jak uważa autorka.

Książka podejmuje ważny temat, lecz nie bazuje na nauce medycznej, a raczej jest swojego rodzaju diagnozą psychologiczną, która ma nam wyjaśnić w prosty sposób: dlaczego ludzie chorują i w jaki sposób dojść do zdrowia.


Poradnik pani Moniki zakończony jest eksperymentalną próbą myślenia, z zastosowaniem afirmacji, które mają poniekąd dodawać energii, czy to działa? Myślę, że tak. Przecież To, w jaki sposób myślimy przekłada się na nasze życie. Nie jest to książka wnosząca coś nowego, ale mimo tego znalazłem kilka ciekawych fragmentów. Pozycja dla ludzi szukających poradnika dla uleczenia duszy, dla poprawienia samopoczucia.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/

2 komentarze:

 1. Ja wierzę w afirmacje. Z chęcią więc przeczytam ten poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 2. excellent publish, very informative. I'm wondering why the other experts
  of this sector do not notice this. You should continue your writing.
  I'm sure, you've a huge readers' base already!  Take a look at my web page ... Prosolution

  OdpowiedzUsuń