piątek, 19 września 2014

Partyzant wolnego słowa

Autor: Tomasz Sakiewicz
Rok wydania: Kraków 2013
Gatunek: publicystyka, historia
Liczba stron: 280
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo M


Partyzant wolnego słowa, tytuł niezwykle trafiony jeśli chodzi o pana Tomka Sakiewicza. Ludzie, którym zależy na prawdzie jest niewielu, ale redaktor Gazety Polskiej jest jednym z tych, którym zależy na jej ujawnieniu. Z zamiłowania historyk, twierdzi, że niemal każda książka, którą do tej pory przeczytał miała w jakimś stopniu coś wspólnego z historią.

Podoba mnie się zapał pana Sakiewicza w dążeniu do ujawnienia prawdy. Taki powinien być dziennikarz. Wiele razy odpowiadał przed sądem za to, że bronił prawdy i swoich poglądów.

W swej książce ujawnia kulisy brudnej polityki, jaką obserwujemy od końca wojny. Opowiada o politykach: Tusku, Komorowskim, Macierewiczu, Kwaśniewskim, braciach Kaczyńskich i innych, których poznał. Obserwował ich drogę do władzy i to jak środowisko polityczne zmieniło ich poglądy, czyniąc ich pionkami na wielkiej szachownicy sejmowej. Poświęcił także trochę czasu na zamieszczenie materiału o UE, a także stosunkach z narodem Niemieckim i Rosją, a także Chinami. Opisuję to, w jaki sposób postrzega komunizm oraz demokrację. Mówi o lustracji, prawach kobiet i rodzinie. Wspomina kolegów dziennikarzy, im także poświęca kilka stron. Pokazuję Polskę, jako naród tolerancyjny, którego częścią byli również Żydzi. Krytykuje antysemityzm, postkomunizm, czy raczej system sowiecki, jak pisze. Opowiada o wydarzeniach, które zmieniły Polskę, o okrągłym stole, Solidarności, samym Jaruzelskim, ale także o współczesnych, niewyjaśnionych sprawach, jak tragedia smoleńska. Opowiada się za wolnością słowa i wolnymi mediami.


Znakomita publikacja. Kilka rozdziałów daje do myślenia, cieszę się, że tacy dziennikarze, jak redaktor naczelny GP i GPC nadal walczą o prawdę, ponieważ dziś trudno ją odróżnić od zafałszowanej medialnej paplaniny, której pełno w mediach popierających idiokratyczne, sztuczne rządy naszej władzy. Polecam i zachęcam do poznania książki pana Sakiewicza, to kawał dobrej roboty dziennikarza śledczego, który wie jak pisać o współczesnych problemach gnębiących naszą Ojczyznę. Polecam i zachęcam do poznania tego materiału.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 

    

3 komentarze:

  1. Ta publikacja na pewno dałaby mi wiele do myślenia. Z chęcią przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się ciekawą pozycją. Każdy punkt widzenia na politykę jest wart poznania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Takich dziennikarzy jest coraz mniej. Zapiszę ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń