wtorek, 16 września 2014

Egzotyczne owoce

Autor: Teresa Lewkowicz - Mosiej
Rok wydania: Kraków 2014
Gatunek: leksykon, poradnik
Liczba stron: 175
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo M


To już trzecie moje spotkanie z twórczością pani Teresy. W poprzednich książkach autorka pisała o warzywach i egzotycznych roślinach leczniczych, w tej natomiast opisuje egzotyczne owoce i ich właściwości lecznicze, a także ich zastosowanie.

Tak jak w poprzednich książkach, również i tu znajdziemy masę przepisów na smaczne potrawy z owoców. Składniki są dostępne w sklepach więc nie trudno przyrządzić sałatki, czy zupy które poleca autorka. W publikacji znajdują się opisy 24 owoców, z czego najczęściej spożywane przez większość z nas to banan rajski, pomarańcze, cytryny i inne cytrusy, a także kokos.

Dowiemy się jak przyrządzić potrawę z owoców, poznamy ich historię, a także zalety, witaminy i właściwości lecznicze. Poznamy także rynek, który zajmuje się eksportem owoców i to w jaki sposób dostają się do nas. W książce znajduje się bardzo dużo ciekawostek.

Także i ten poradnik wyróżnia ładna oprawa graficzna. Każdy owoc został zilustrowany na oddzielnej stronie. Daje nam to pogląd na budowę oraz bliższe poznanie tych egzotycznych roślin. Leksykon bardzo ciekawy, świetnie nada się na prezent dla ogrodników, kucharzy oraz każdego smakosza egzotycznej kuchni. Polecam i zachęcam do jedzenia owoców.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 
    


8 komentarzy:

 1. Przyrządzałeś coś z zawartych tam przepisów? ;) Zjadliwe? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za poradnikami, więc się nie skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiadam ten poradnik, bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie czytam poradników ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Publikacja idealna dla mojej mamy.

  OdpowiedzUsuń