niedziela, 31 sierpnia 2014

Spirala zbrodni

Tytuł: Spirala zbrodni

Autor: Tami Hoag
Rok wydania: Warszawa 2014
Gatunek: kryminał
Liczba stron: 412
Źródło/Wydawnictwo: HarlequinOlbrzymie wrażenie zrobiła na mnie książka pani Tami Hoag Spirala Zbrodni, jest to jedna z tych powieści od których bardzo ciężko się oderwać. Co prawda nie miałem do tej pory styczności z twórczością autorki, ale po przeczytaniu jej kryminału na pewno się to zmieni.

Powieść opowiada o okrutnej zbrodni, której dokonuje nieuchwytny, znakomicie ukrywający ślady psychopata. Początkowo dowody wskazują na bezdomnego Karla, ale sędzina nie widzi winy mężczyzny. Opinia publiczna jest zburzona, media szaleją, ale uparta sędzina twierdzi, że jego przeszłość nie powinna sądzić o jego winie. Karl Dahla nie doczekał jednak rozprawy, gdyż uciekł z aresztu. Cała sprawa stała się co raz bardziej zagmatwana, detektywi zachodzą w głowę, jak rozwiązać tą zagadkę, gdy nagle ktoś napada na sędzinę. Do tego wszystkiego jeden z policjantów postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość...

Świetnie nakreślone postacie, detektywi odbiegają trochę od klasyki, gdzie samotny bohater próbuje dopaść przestępce. Pisarka postawiła na parę detektywów, która podzieliła się sprawą, aby szybciej się z nią uporać. Sam wątek zbrodni i jej opis jest naprawdę straszny, dlatego książka skierowana jest raczej dla czytelników o mocniejszych nerwach.


Książkę oceniam bardzo wysoko, niesamowite zwroty akcji, tak jak i prędkość z jaką cała fabuła pędzi sprawiają, że nie sposób się od tej powieści oderwać. Polecam fanom kryminalnej przygody.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
  Harlequin, za co serdecznie dziękuję!

5 komentarzy:

 1. Ta książka ma chyba wszystko co powinien mieć dobry kryminał. Z chęcią ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam autorki, ale po tak dobrej recenzji mam ochotę przeczytać ten kryminał:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kryminały, ale o tej autorce nie słyszałam. Będę polowała :D

  OdpowiedzUsuń
 4. To już nie pierwsza recenzja tej pozycji, na którą trafiłam. Każdy ją ocenia inaczej. Jedni chwalą, inni nie. Muszę sama dać jej szansę, aby się przekonać - jaka jest ta książka...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy wcześniej nie czytałam o tej pisarce. Rozejrzę się za tym kryminałem.

  OdpowiedzUsuń