sobota, 9 sierpnia 2014

Energia do kwadratu

Tytuł: Energia do kwadratu. Dziewięć eksperymentów udowadniających wpływ umysłu na materię

Autor: Pam Grout
Rok wydania: Białystok 2014
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 181
Źródło/Wydawnictwo: Studio AstropsychologiiEnergia do kwadratu autorstwa Pam Grout to kolejna próba wyjaśnienia tajemnicy działania wszechświata. Pisarka swoim łatwo przyswajanym stylem pokazuję w jaki sposób zbudowany jest świat, który nas otacza, przy czym nie jest to świat, który można zobaczyć, a raczej świat, który możemy poczuć.

Książka skupia się na temacie energii krążącej we wszechświecie. Wszyscy jesteśmy energią – tak twierdził Albert Einstein, a więc i my składamy się z pierwiastków, czyli jesteśmy energią, a co za tym idzie przyciągamy do siebie inne źródła energii. Tematem przewodnim publikacji, jest również wiara w siebie i hasło: wszystko na czym się skoncentrujesz, rozwinie się, u nas bardziej znane: marzenia się spełniają, albo to szkiełko wszystko potrafi... Wszystko sprowadza się do tego, że do celu, który sobie wyznaczymy w życiu, obojętnie, czy będzie to kupno auta, budowa domu, czy wyjazd na urlop za granice prowadzi prosta droga, oparta o wiarę w siebie i skrupulatne dążenie do spełnienia tego marzenia. Wynikiem jest oczywiście spełnienie celu.

Co ciekawe pisarka tak jak wspomniany wcześniej naukowiec, również nie odrzuca wiary, w sensie Boga. Jak sama wspomina, odwróciła się na chwilę od niego, aby poświęcić się nauce, lecz szybko zrozumiała, że jedno bez drugiego nie będzie mogło prawidłowo funkcjonować. Przedstawia również kilka dowodów i teorii popartych badaniami na istnienie swojej teorii, ale nie umieściła w książce żadnych źródeł, które mogłyby je popierać, żadnej bibliografii.


Podsumowując, książka przypomina inne publikacje o podobnej tematyce. Takie poradniki dla osób nie potrafiących się odnaleźć i próbujących zrozumieć co jest źródłem ich niepowodzenia życiowego. Brak źródeł naukowych potwierdzających badania także zniechęca, cytaty rozpoczynające każdy rozdział to jak sądzę za mało, aby przekonać niedowiarków. Cały czas miałem wrażenie jakbym już ją czytał, słowa zdają się żywcem wyjęte z innych książek o materii i wpływu umysłu na otaczający nas świat. Nawet opowiadania autorki wydają się podobne do tych z poprzednich publikacji traktujących o energii i wszechmogącej silę, która wszystkim steruję. Niestety tym razem książka mnie rozczarowała.Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/

1 komentarz:

  1. Czytałam już kilka książek tego rodzaju, więc raczej nie zajrzę do tej.

    OdpowiedzUsuń