niedziela, 30 listopada 2014

Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego

Autor: Tomasz Sakiewicz
Rok wydania: Kraków 2014
Gatunek: publicystyka
Liczba stron: 147
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Testament I Rzeczypospolitej – tytuł bardzo zagadkowy. Sięgając po książkę spodziewałem się analizy politycznej tamtego okresu. Ciekaw byłem również, tego jak autor, Tomasz Sakiewicz ukaże śmierć prezydenta Kaczyńskiego i w jaki sposób nawiąże do czasu I Rzeczypospolitej.

Znana nam jest dobrze idea budowy państwa polskiego, nad którą pracował Lech Kaczyński. Był on kontynuatorem aspiracji, która mówiła o samodzielnych, niezależnych narodów wschodniej Europy. Polska autonomia dla prezydenta była głównym celem polityki, którą z wielką odwagą prowadził wobec imperialistycznych pragnień rosyjskich, a wcześniej sowieckich oligarchów.

Jeśli mamy ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o polityce moskiewskiej, a także amerykańskiej wobec Polski, chcemy poznać mit o państwie piastowskim, zapraszam do przeczytania tej śmiałej publikacji.

Jaki wpływ na historię Polski od czasów Piastów mają wydarzenia, takie jak konflikt z Rosją, tragedia smoleńska, czy wojna na Ukrainie? O takiego budziło strach w Stalinie, że dopóki żył Piłsudski, nie odważył się zbrojnie najechać Polski? Dlaczego Putin uznał Lecha Kaczyńskiego za śmiertelnie niebezpiecznego wroga? Na te i inne pytania Czytelnik znajdzie odpowiedź w najnowszej książce Tomasza Sakiewicza.

Praca Tomasza Sakiewicza potwierdza fundamentalną prawdę, że jako naród nie urodziliśmy się wczoraj, współczesna myśl polityczna opiera się na kontynuacji dokonań przodków, historia zaś, którą aktualna władza pragnie wycofać z programów szkolnych, jest jednym z naszych największych „bogactw naturalnych”. Napisał o książce Marcin Wolski, sporo w tym racji. Zachęcam do przeczytania Testamentu I Rzeczypospolitej poznajmy prawdę o sytuacji, w której jako Naród się znaleźliśmy.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 
    

2 komentarze:

  1. Myślę, że jego postać jest przez wieli niedoceniana. A szkoda. Może ta książka coś zmieni.

    OdpowiedzUsuń
  2. W tej chwili mam tyle książek do przeczytania, że na razie podziękuję za tę pozycję.

    OdpowiedzUsuń