niedziela, 7 grudnia 2014

Kromka chleba

Autor: Kinga Pac
Rok wydania: Lubliniec 2014
Gatunek: bajka
Liczba stron: 12
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Macieja ApostołaKinga Pac jest laureatką głównej nagrody w I konkursie na bajkę z przesłaniem. Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu. Nagrodą główną jest publikacja najlepszej bajki przez wydawnictwo. Kromka chleba zajęła I miejsce w konkursie, w 2014 roku.

Młoda pisarka wygrywając konkurs zaliczyła swój debiut literacki. Artystka opisała przejmującą historię, pewnej kromki chleba. Opowiadanie uczy szacunku do chleba, a także niesie ze sobą kilka innych życiowych, moralnych prawd. Główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Ewa, która przejęta losem porzuconego kawałka pieczywa nie może przejść obojętnie obok śmietnika...

Bajeczka ma prostą formę, to rymowanka, na zasadzie wiersza. Dzięki temu zabiegowi bajeczkę czyta się gładko, a dzieci bardzo szybko zapamiętują jej treść. Książka w całości zdobiona jest fenomenalnymi ilustracjami. Są kolorowe, jakby żywcem wyjęte spod pędzla artysty. Autor obrazków, Tomasz Dąbrowski włożył dużo pracy w upiększenie publikacji.

Bajkę pani Pac polecam wszystkim dzieciaczkom i tym małym i tym dużym także. Bajka posiada wszystkie cechy klasycznych opowiadań dla dzieci. Dlatego serdecznie zapraszam do poznania twórczości młodej pisarki, Kingi Pac.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości  Wydawnictwa św. Macieja Apostoła za co serdecznie dziękuję!!! 
5 komentarzy:

 1. Ciekawa propozycja dla dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oryginalny tytuł. Nie słyszałam o nim wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba pomysł na stworzenie bajki opowiadającej o szacunku do chleba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce, ale wiem komu o niej powiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń