poniedziałek, 29 grudnia 2014

Chłopaki z domku na drzewie

Autor: Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Rok wydania: Łódź 2010
Gatunek: opowiadanie dla dzieci, przygodowa
Liczba stron: 79
Wydawnictwo: Edycja Świętego PawłaPani Elżbieta Śnieżkowska-Bielak jest moim ulubionym autorem bajek i opowieści dla dzieci. Na swoim pisarskim koncie ma wiele wspaniałych tytułów. Do moich ulubionych należą: Rozmowy z Aniołem Stróżem i Poszuminaki znad Kwisy.

Ostatnio wpadła w moje ręce ciekawa i bardzo wciągająca książeczka autorki – Chłopaki z domku na drzewie. Bohaterami opowiadana są trzej chłopcy Arek, Krzysiek i Benek. Postanawiają wybudować domek na drzewie w ogrodzie Krzyśka. Taka budowla to doskonały punkt obserwacyjny dla kogoś, kto chce zostać detektywem... Chłopcy nie przypuszczają nawet, że wydarzenia nabiorą zupełnie nieoczekiwanego kierunku, gdy przyjmą do swojej paczki niepełnosprawnego Karola... Kogo pomogą złapać młodzi detektyw? Jaki sport zacznie uprawiać Karol? Czy Arek stanie w obronie Agaty? O tym dowiemy się z książki o ich przygodach.

Lektura skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Historia wciąga od samego początku. Bajka ma głęboki morał płynący z przygody. Uczy także jak radzić sobie z problemami. Książeczka zdobiona jest czarno-bałymi komiksowymi ilustracjami. Polecam każdemu, kto ma ochotę oderwać się chociaż na chwilę od ciężkiej literatury lub po prostu szuka jakiejś dobrej opowieści na noc dla swojej pociechy. Chyba każdy chłopiec marzył kiedyś o własnym domku na drzewie.

4 komentarze:

 1. Choć historia brzmi świetnie to ja już chyba jestem na to za stara ;) Ale kto wie? Może jako prezent dla siostrzeńca?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że jako prezent dla siostrzeńca jeśli jest w wieku szkolnym to strzał w dziesiątkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To na pewno wartościowa książeczka, gdyż zdążyłam już poznać prozę autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój synek marzy o domku na drzewie:)
  Ciekawa książeczka:)

  OdpowiedzUsuń