niedziela, 9 listopada 2014

Hektor

Autor:  Steve Barnes
Rok wydania: Kraków 2014
Gatunek: bajka
Liczba stron: 16
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo MBajka rymowana Steve Barnesa bardzo przypadła do gustu mojej Zosi. Opowiadanie jest ciepłe, rymy sprawiają, że czyta się płynnie, a fabuła choć wydaje się, że jest przewidywalna, to w kilku fragmentach zaskakuje.

Głównym bohaterem jest hipopotam, Hektor. Jest to nietypowe zwierzątko, bo całe w paski. Jego odmienność nie podoba się reszcie stada. Pewnego razu hipopotamy postanawiają się go pozbyć...

Historia brzmi trochę, jak kryminał, ale bajka powinna mieć taką właśnie budowę. Klasyka tego gatunku opiera się właśnie na zaskakujących, wręcz mrocznych motywach, jak u Andersena. Na szczęście opowiadanie ma głęboki morał i kończy się tak jak na bajkę przystało.


Polecam i zachęcam do poznania opowieści o Hektorze. Jego przygody przypadną do gustu maluchom, są pouczające i śmiało można je podpiąć do kanonu bajek terapeutycznych. Bajka świetnie sprawdza się do poduszki.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 
    

4 komentarze:

 1. Książeczka w sam raz dla mojego synka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być bardzo ciekawa pozycja dla dzieci, zwłasza w świetle wyobraźni autora - hipopotan w paski, to się nazywa pomysł :) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja chrześnica jest już za duża na takie książki, ale jak tylko w rodzinie pojawi się jakieś dziecko to będę wiedziała na co zapolować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już o tej bajce. Wydaje się godna uwagi

  OdpowiedzUsuń