czwartek, 20 listopada 2014

Krzyż drogą do świętości. Almanach literacki

Autor: Praca zbiorowa
Rok wydania: Lubliniec 2014
Gatunek: poezja, opowiadania, almanach
Liczba stron: 111
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła

Tematem przewodnim almanachu pt. Krzyż droga do świętości – są święci. Autorzy stworzyli książeczkę bardzo zróżnicowaną gatunkowo. W publikacji znajdziemy sporo poezji, ale także kilka ciekawych opowiadań.

Całość zdobią obrazki i szkice przedstawiających świętych. Na uwagę zasługuję również okładka, która przykuwa oko czytelnika, przydrożny krzyż na tle nieba, jakby widziany w zwierciadle. Także druga część okładki prezentuje niezwykłe dzieło, witraż przedstawiający świętą, do której modlą się o wstawiennictwo dusze.

Dwudziestu jeden autorów z całego świata, przedstawiło swoich ulubionych błogosławionych i świętych, którzy swoją wiarą i postawą na zawsze zapisali się w sercach ludzi.

Do moich ulubionych opowiadań należy utwór pt. Święty Roch i jego piesek Roszek, Gabrieli Przystupy. Pisarka opisuję historię świętego i jego czworonożnego towarzysza, który uratował mu życie. Po śmierci bohaterowie trafiają do nieba, gdzie Roch próbuje namówić świętego Piotra, na to aby wpuścił do Królestwa Niebieskiego również pieska. Piotr nigdy wcześniej nie otwierał bram dla stworzeń...

Celem almanachu jest promowanie wartości chrześcijańskich, a także pamięci o świętych. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę wydawnictwa, gdzie można kupić książeczkę. Polecam i zachęcam do czytania.


1 komentarz:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tym zbiorze. Dobrze, że takie pozycje powstają.

    OdpowiedzUsuń