wtorek, 29 kwietnia 2014

Dolina Szkieletów

Autor: Patrick Carman
Rok wydania: Warszawa 2010
Gatunek: kryminał, thriller
Liczba stron: 191
Źródło/Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Pewna firma z Nowego Jorku zajmowała się niegdyś wydobyciem złota, w jednym z typowych małych amerykańskich miasteczek. Wkrótce po biznesie, została tylko stara draga i jej sekrety, a firma zniknęła, kiedy zaczęły się kłopoty.

Ryan i Sarah, dwójka nastolatków natrafia na ślad, który prowadzi do zagadki dragi i jej tajemniczego strażnika. Dzieciaki, aby zabić nudę, postanawiają sprawdzić plotkę o tym, że kopalnia jest nawiedzona. Rozwiązanie całej sprawy nie jest jednak proste, gdyż w miejscowości panuje zmowa milczenia. Wydaje się, że coś lub ktoś nie chcę, aby ktokolwiek kręcił się w pobliżu dragi. W dodatku w mieście istnieje tajemnicze stowarzyszenie, które jest w jakimś stopniu związane z tym miejscem.

Kiedy rodzice zabraniają nastolatką się widywać, młodzi wpadają na pomysł, aby potajemnie pisać do siebie maile. Każde z osobna próbuje poznać prawdę o tajnej organizacji i śmierci Joego Busha – jednego z pracowników firmy Złoto i srebro. Śledztwo doprowadza ich do poznania zagadkowej historii sprzed lat.

www.dolinaszkieletów.pl

Oni widzieli co kryło się w ciemności. Jeśli chcesz poznać prawdę i dowiedzieć się, co wydarzyło się w Dolinie Szkieletów, to zachęcam do przeczytania dziennika Ryan Mccray i obejrzenia filmów, które nagrała Sarah. Znając hasła zamieszczone w książce, na własne oczy ujrzymy miejsce, które prawdopodobnie jest nawiedzone.

Do tej pory nie spotkałem się z podobnym zabiegiem, jakie zastosował w swej powieści Carman. Połączenie książki i filmu dało niesamowity efekt. Lektura od samego początku wzbudza ciekawość i budzi w czytelniku mroczne wizję tego dziwnego miejsca, jakim jest Dolina Szkieletów. Sama nazwa sugeruje, że fabuła będzie skierowana do czytelników o mocniejszych nerwach.

Fascynująca, trzymająca do samego końca intryga, sprawia, że nie sposób się oderwać od czytania. Przyjemne postaci i lekkie pióro autora, także zachęcają do poznania całej historii Doliny Szkieletów. Sprawdź co straszy w miasteczku na: www.dolinaszkieletów.pl.

4 komentarze:

  1. Nie słyszałam o autorze. Zapowiada się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. To ciekaweo piszesz. Jestem zainteresowana, jak najbardziej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesująca recenzja. W wolnej chwili poszukam tej książki w bibliotece,

    OdpowiedzUsuń