środa, 16 kwietnia 2014

Równowaga Twoich hormonów. Równowaga Twojego życia

Tytuł:  Równowaga Twoich hormonów. Równowaga Twojego życia

Autor: Claudia Welch
Rok wydania: Białystok 2014
Gatunek: nauka, publicystyka
Liczba stron: 471
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii


Równowaga Twoich hormonów. Równowaga Twojego życia - jest swojego rodzaju zestawem pierwszej pomocy, dla kobiet będących pod wpływem największej z chorób XXI wieku, czyli stresu. Autorka wprowadza nas w tajniki Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, obie metody są jakby fundamentem książki i to na nich pani doktor opiera teorię, która jest lekarstwem na epidemię stresu.

Nie ma to jak filozofia wschodu i wiedza starożytnych, a najsłynniejsza yin i yang, sprawi że zrozumiemy zasady na, której zbudowane są stres, hormony oraz wyjaśni nam działanie ciała i umysłu i reakcję, które w nich zachodzą. Te dwa ostatnie działania zostały zbadane i szczegółowo opisane w zachodniej medycynie. Autorka wyjaśni jak i sposób je zrozumieć.

Publikacja podzielona jest na trzy części. W części I dowiemy się jaką role spełniają hormony i jak przekłada się to na stres oraz poznamy tajniki yin i yang. Część druga poświęcona jest zagadnieniom medycznym, ogólnym podejściem do medycyny zachodniej, a także nauki wschodu, wspomniane TMC i Ajurwedy. I w końcu część III, moim zdaniem najbardziej interesującą, w której pani doktor przedstawia metody zwalczania stresu, za pomocą odpowiedniej diety (sposobów odżywiania się), zmiany stylu życia (sposobu pojmowania tego, czym jest stres), narzędzia potrzebne do zrównoważenia hormonów odpowiedzialnych za stres, praktyki TMC oraz Ajurwedy.

Drogie panie, książka powstała z myślą o waszych potrzebach. Doktor Welch napisała ją dla każdej zestresowanej, zabieganej i zmęczonej kobiety, której codzienność życia daje w kość i ujawnia się pod postacią stresu. Książka nie jest opisem naukowym, przynajmniej nie na poziomie lekarza medycyny. Jej opisy nie sprawiają problemu w rozumieniu laikowi. Autorka ma przyjemne pióro i pisze zaskakująco ciekawe treści, chociaż skierowane głównie do kobiet, to myślę że nie jeden mężczyzna także znajdzie w tej lekturze sporo przydatnych informacji. Każdy przecież w jakimś stopniu boryka się ze stresem. Przypuszczam, że tak jak mnie, tak i wam drogę czytelniczki przypadnie do gustu rozdział o olejkach i kojących stres ich działaniu. Perspektywa wcierania owych kojących olejków, oraz delikatny masaż przed każdą codzienną kąpielą relaksacyjną, na pewno wam się spodoba.

Zachęcam do przeczytania książki autorstwa doktor Claudi Welch, komu? - w zasadzie każdemu, ponieważ każdy znajdzie w tej lekturze, odpowiedź na to, jak walczyć z tą ciężką dolegliwością, jaką jest stres.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/

1 komentarz:

  1. Czytanie książek dotyczących radzenia sobie ze stresem tylko zwiększa mój poziom stresu, więc staram się tego nie robić.

    OdpowiedzUsuń