sobota, 1 marca 2014

Do nieba i z powrotem

Tytuł: Do nieba i z powrotem

Autor: Mary C. Neal
Rok wydania: Białystok 2013
Gatunek: opowiadanie, świadectwo
Liczba stron: 210
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Źródło obrazka: fotografia pobrana ze strony wydawnictwa
 
Kiedy sięgnąłem po książkę Mary C. Neal Do nieba i z powrotem nie wiedziałem czego się spodziewać ale po cichu liczyłem na ciekawe opowiadanie, gdyż autorka przeżyła śmierć kliniczną i zechciała podzielić się tym czego doświadczyła cudem przywrócona do życia.

Kilka słów o autorce. Pani Neal jest chirurgiem, uważa się za naukowca o analitycznym umyśle. Podchodzi do życia sceptycznie, jako naukowiec szuka naukowych dowodów na poparcie swoich tez i takie spojrzenie przedstawia w tej książce.

Budowa książki to opowiadania z życia autorki, kilku rozdziałowa biografia składająca się w jedną całość – kończąca się podsumowaniem z przemyśleń Pani Mary dotyczących życia po śmierci i sensu życia oraz jego celu. Pisarka odpowiada na wiele pytań dotyczących sfery duchowej. Sama choć uczestniczyła w życiu wspólnoty religijnej to jednak przyznaje, że nie należała do osób głęboko uduchowionych. Wszystko jednak zmienia się, gdy w czasie spływu kajakowego udaje się jej przy pomocy Boga, wrócić do świata żywych. Chociaż jej ciało doznało licznych urazów i jej rehabilitacja trwała kilka miesięcy, to jednak dała radę dojść do siebie i szybko wróciła do pracy.

O całej przygodzie i o tym co czuła, gdy przebywała poza ciałem opowiada autorka bardzo emocjonalnie. Książka jest jakby świadectwem, które daje pisarka na obecność Boga, aniołów oraz Królestwa Niebieskiego. Autorka uciekła śmierci będąc całkowicie przekonana o tym, że niebo istnieje.

Publikacje polecam osobom, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o niebie oraz dla każdego kto szuka odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu życia po śmierci. Opowiadanie bardzo przyjemnie się czyta, nie jest to książka naukowa, co mogłoby sugerować wykształcenie pisarki. Cóż więcej dodać, lekka lektura, którą napisało same życie, polecam.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/
 moja ocena:6,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz