poniedziałek, 30 marca 2015

Ogólnopolska promocja almanachu papieskiego pt. "2 IV 2005"

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu i Gminne Centrum Kultury i Informacji zaprosiły współautorów najnowszej książki: "2 IV 2005" na promocję tego niezwykłego almanachu wydanego dla uczczenia:

10. Rocznicy Narodzin dla nieba Ojca Świętego Jana Pawła IIUcieszyłem się bardzo z zaproszenia, nie tylko dlatego, że brałem udział w  tworzeniu almanachu (Skrawki życia człowieka w bieli i szkic: Papież na placu Piotrowym), ale również dlatego, że znalazło się w nim opowiadanie mojej żony Justyny (A słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami). Jest to jej debiut literacki.Impreza odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, 29 marca 2015 r. o godzinie 16:00.Po przywitaniu gości i współautorów almanachu papieskiego przez organizatorów, odbył się koncert Chóru Canzona. Wysłuchaliśmy również deklamacji przepięknego wiersza okolicznościowego autorstwa Marii Dziuk. Każdy z autorów zaprezentował kawałek swej twórczości, a także opowiedział o sobie. Mieliśmy również zaszczyt wysłuchać części artystycznej w wykonaniu Marii Henne, Izabeli Zubko i Mirosława Góreckiego. Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie książki 2 IV 2005 jej współautorom. Miłą niespodzianką był dyplom, który otrzymaliśmy na pamiątkę tego spotkania.

Jeszcze raz dziękuje organizatorom, współautorom oraz Pani Dyrektor Małgorzacie Derkowskiej i wydawcy panu Edwardowi Przebieraczowi za mile spędzony czas i promocje naszej książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz