czwartek, 23 października 2014

Katastrofa Dolina 2

Autor: Krystyna Kuhn 
Rok wydania: 2011
Gatunek: thriller, kryminał
Liczba stron: 295
Wydawnictwo: Telbit


Jakiś czas temu opisywałem Grę Dolina Krystyny Kuhn. Spodziewałem się równego poziomu, ale na szczęście się zawiodłem, Katastrofa jest o wiele bardziej wciągająca. Książka trzyma się klasycznej budowy dla tego gatunku, czyli mamy do czynienia z grupką studentów, którzy chcą wejść na szczyt pewnej góry, aby rozwiązać sprawę tajemniczej śmierci dzieciaków sprzed lat, kiedy nagle zaczyna się dziać coś złego...

Część bohaterów znamy z Gry Dolina, pojawiają się dwie nowe postacie, syn profesora i dziewczyna, której dziadek był przewodnikiem po górach. Historia brzmi podobnie do tej z poprzedniego tomu, ale fabuła nabiera rozpędu o wiele szybciej.

Góra Ghost, to miejsce skrywające nie jeden sekret. Czy młodym detektywom uda się rozwiązać tajemniczą sprawę, kiedy wszyscy wokół są w zmowie milczenia?


Do powieści radzę się przygotować. Wskazany będzie dodatkowy talerz z prowiantem i kawa lub herbata w zasięgu ręki. Nie sposób się oderwać, zagadka wzbudza w czytelniku głęboką ciekawość. Jeżeli usiądziesz dziś do tej lektury, to prawdopodobnie skończysz ją dopiero nad ranem. Polecam gorąco, szczególnie młodzieży, dla której książka jest napisana.

2 komentarze:

  1. Do młodzieży mi zdecydowanie daleko, ale z miłą chęcią zapoznam się z twórczością tej autorki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam kryminały tej auorki, więc pewnie i literatura dla młodzieży przypadłaby mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń