sobota, 14 grudnia 2013

Poradnik rehabilitacji domowej

Autor: Anita Konik, Anna Paterek
Rok wydania: Kraków 2013
Gatunek: poradnik
Liczba stron: 186
Źródło/Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Źródło obrazka: obrazek skopiowany ze strony Wydawnictwa M

   
   Poradnik autorstwa dr Anity Konik oraz mgr Anny Paterek, to pozycja skierowana dla osób, które chcą pomóc bliskim dojść do zdrowia. Porady oparte na podstawie wieloletniej praktyki obu Pań to małe kompendium wiedzy na temat rehabilitacji, którą możemy z powodzeniem zastosować w domu.

   Książka podzielona jest na cztery części. W pierwszym rozdziale rehabilitantki opisały jak zajmować się pacjentem unieruchomionym w łóżku, tak aby mu nie zaszkodzić. Drugi rozdział to zestaw ćwiczeń, które pomogą nam zgłębić wiedzę o tym jak sprawić aby chory wzmocnił swoje ciało, mięśnie i poprawił zakres ruchu - za pomocą metod relaksacyjnych oraz ćwiczeń.
Następny rozdział to porady dotyczące kilku wybranych jednostek chorobowych takich jak udar mózgu, leczenie osoby z otępieniem oraz pomocy pacjentowi z urazem kończyn. Ostatni rozdział to przykłady codziennej gimnastyki.

   Publikacja zdobiona jest czarno-białymi fotografiami, z przykładami ćwiczeń. Poradnik napisany jest prostym językiem, a nie gwarą medyczną. Możemy zatem, posiadając nie wielką wiedzę medyczną, spokojnie zastosować porady w rehabilitacji naszych bliskich. Książka oparta jest na obszernej, medycznej bibliografii. Polecam osobą, które chcą dowiedzieć się jak stosować metody rehabilitacji w warunkach domowych.

moja ocena 7,5/10


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa M za co serdecznie dziękuję!!! 
    


1 komentarz:

  1. To na pewno przydatna książka dla osób, które takiej pomocy potrzebują. Osobiście cieszę się, że takiej publikacji nie potrzebuję.

    OdpowiedzUsuń