czwartek, 5 grudnia 2013

Cuda Archanioła Gabriela

Tytuł: Cuda Archanioła Gabriela - opieka i wsparcie od poczęcia aż do starości

Autor: Doreen Virtue
Rok wydania: Białystok 2013
Gatunek: psychologia, angelologia, teologia,
Liczba stron: 197
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Źródło obrazka: fotografia pobrana ze strony wydawnictwa


 
   Nie ma większego cudu od narodzin dziecka. Za nim jednak do niego dojdzie, rodzice muszą pokonać wszystkie lęki związane z przyszłym porodem i później wychowaniem swojej pociechy. Wówczas zwracają się w modlitwach o pomoc. Udzielają im jej aniołowie. Najbardziej znanym z ksiąg ale także sztuki, muzyki i filmu jest Archanioł Gabriel.

Bóg jest moją siłą”1

   Kim właściwie jest anioł, którego wymieniają prorok Daniel, Łukasz, a także prorok Mahomet?2 Książka dr Doreen Virue, pod tytułem Cuda Archanioła Gabriela udzieli nam na to pytanie odpowiedzi. Dowiemy się z niej jaką rolę w życiu człowieka odgrywa ten posłaniec Boży. Autorka na podstawie źródeł pisanych ale także na podstawie wywiadów z ludźmi, którzy byli świadkami łaski, jaką była dla nich obecność oraz pomoc Gabriela, opowie nam jak między innymi wygląda Archanioł, w jaki sposób pomaga i jak go wezwać.

Dlaczego Archanioł Gabriel odwiedził właśnie mnie”.3

   Publikacja jest więc swojego rodzaju zbiorem materiałów, które mają nam przybliżyć postać tego anioła, a także pokazać jaką rolę odgrywa w sercach ludzi Ten właśnie wysłannik Królestwa Niebieskiego. Co ciekawe ludzie wyobrażają sobie Archanioła Gabriela jako posłańca, a jak się okazuje bliżej mu do obrońcy i opiekuna. Towarzyszy nam od momentu narodzin aż do samej śmierci. Jest z nami, gdy chorujemy i gdy obawiamy się o przyszłość naszą i naszych dzieci. Ukazuje się i pomaga, każdemu bez względy na wyznanie.

Proszę, pomóżcie mi, anioły. Proszę, pomocy!”4

  Książka zdobiona jest przepięknymi ilustracjami. Tematyka obrazków to oczywiście anioły, jest ich bardzo dużo, nie przeszkadza to jednak w czytaniu, a w zasadzie umila lekturę. Ciekawym zabiegiem są także kolorowe strony, na pewno upiększają one książkę i przyciągają oko ale przyznam, że czytając szybko się męczą, przestawiając się z czarnego na biały druk. Mimo tego drobiazgu książka bardzo mnie się podobała i zasługuję na to aby spocząć obok innych pozycji o angelologii na mym regale. Polecam, szczególnie fanom gatunku ale również osobą, które szukają lekkiej lektury dla kogoś bliskiego na prezent.Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/
 moja ocena: 7,5/10

1Bóg jest moja siłą – motto, zawołanie Archanioła Gabriela.
2Stary Testament, Księga proroka Daniela (Dn 8,13-26), (Dn 9,21-22), (Jr 25,11 n); Nowy Testament (Łk 1,19 oraz Łk 1, 26); Koran – wymieniany jako przewodnik proroka Mahometa.
3D. Virtue, Cuda Archanioła Gabriela, Opieka i wsparcie od poczęcia aż do starości, Białystok 2013, s. 67.
4Ibidem, s. 145, błaganie Gertrudy.

4 komentarze:

 1. O aniołach lubię czytać i obrazy związane z tą tematyką mnie fascynują, dlatego będę miała na względzie powyższą pozycje, bo widzę po twojej recenzji, że jest godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę tę książkę mojej cioci. Osobiście nie trafia w moje gusta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Anioły i z chęcią zapoznam się z tą pozycją!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa książeczka. Nie mogę się doczekać kiedy będę mieć wolną chwilę, żeby po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń