czwartek, 4 czerwca 2015

Zamek Kruszwicki

Autor: Wojciech Dzieduszycki, Maciej Maciejewski, Maciej Małachowicz,
Gatunek: historia
Strony: 120  
Wydanie: Urząd Miasta Kruszwica 2014

Premiera książki „Zamek Kruszwicki" miała miejsce pod koniec kwietnia w siedzibie PTTK. Do tej pory brakowało na rynku publikacji, która w całości opowiada o warowni średniowiecznej w Kruszwicy. Prócz zarysu historycznego w książce znajdziemy analizę wyglądu na przestrzeni wieków i materiał poświęcony funkcji zamku.


Autorami książki są Wojciech Dzieduszycki, Maciej Maciejewski oraz Maciej Małachowicz. Praca ta ma charakter popularnonaukowy, spisane są w niej dzieje miejscowego zamku od momentu jego powstania, w czasach Kazimierza Wielkiego, aż do dnia dzisiejszego.


Publikacja zdobiona jest 200 fotografiami. Znajdziemy w niej mapy, a także ryciny. Ciekawostką są komputerowe wizualizację przedstawiające przypuszczalny widok zamku.


Zamek Kruszwicki jest drugą książką wydaną przez Urząd Miejski w Kruszwicy. Pierwsza publikacja była wydana dziewięć lat temu – Skarby Ziemi Kruszwickiej i dotyczyła przyrody ziemi kruszwickiej.


Wydawcą książki jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy. Projekt ten został zrealizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


Gorąca zachęcam do zapoznania się z tą pozycją. Długo czekaliśmy na książkę o Zamku w Kruszwicy.


2 komentarze:

  1. Dawno temu zwiedzałam go i jeżeli będzie okazja na pewno zapoznam się z tą książką.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że powstają takie publikacje :)

    OdpowiedzUsuń