niedziela, 9 lutego 2014

Astro Calendarium 2014

Tytuł: Astro calendarium 2014 - profesjonalny astrolog

Autor: Krystyna Konaszewska - Rymarkiewicz
Rok wydania: Białystok 2013
Gatunek: kalendarz, terminarz, astrologia
Liczba stron: 291
Źródło/Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Źródło obrazka: fotografia pobrana ze strony wydawnictwa
Z końcem starego 2013 roku nadszedł czas na zaopatrzenie się w nowy kalendarz. Na przeciw naszym potrzebom wychodzi wydawnictwo Studio Astropsychologii wraz z kalendarzem astrologicznym zamieszczonym w małym i wygodnym terminarzyku. Autorem ciekawostek przeplatających się przez cały kalendarzyk jest doktor Krystyna Konaszewska – Rymarkiewicz, znana z licznych publikacji o tematyce przyrodniczej, antropologicznej oraz oczywiście astrologicznej.

Już na samym wstępnie dowiemy się co nas czeka w 2014 roku, w czym pomoże nam zamieszczony wykres planet. Wprowadzenie wyjaśnia symbolikę związaną z fazami Księżyca, ruchami i wpływem planet, oraz znakami zodiaków. Bardzo praktyczne wydaje się zastosowanie prognozy, w której autorka wydzieliła trzy dekady dla każdego z dwunastu znaków zodiakalnych, urodzeni spod tego samego znaku mają różne prognozy, spowodowane jest to wieloma czynnikami takimi jak czas narodzin, ruchy planet itp.

Każdy miesiąc otwiera określenie pobytu Słońca w danym znaku z dokładnymi datami, w których to dniach Słońce w danym znaku się znajduje. Każdy dzień roku prócz daty zawiera także informacje dotyczące wschodu i zachodu Słońca oraz Księżyca. Oczywiście imieniny- kto jakie obchodzi danego dnia, długość dnia - każdy dzień ma uwzględnione ogólne pozycje planet i opis wpływu w jaki to sposób ich położenie w danym dniu na nas oddziałuje. Jest to terminarz, a w zasadzie jego rodzaj, dlatego znajduje się tu także miejsce na nasze notatki, plany.

Publikacja zawiera również informację dotyczące planet w danym znaku zodiaku, ogólną charakterystykę danego znaku zodiaku oraz danej planety, a także informację o aspektach pomiędzy planetami i ich krótką charakterystykę. W końcówce publikacji znajdujemy także informacje o wpływach księżycowych na nas, eklipsy - zaćmienia Słońca i Księżyca oraz znaczenia jakie mają w astrologii, wykaz dokładny faz Księżyca w 2014 roku, charakterystykę Księżyca w poszczególnych znakach zodiaku. Nie jest to zwykłe astro - kalendarium to coś znacznie więcej, zaś jego budowa z miejscami na notatki podnosi jego znaczenie. Polecam każdemu fanowi astrologii.Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję! 
http://studioastro.pl/
 moja ocena: 7/10

4 komentarze:

 1. A aj w tym roku jeszcze nie zdążyłam się zaopatrzyć w kalendarzyk to może o tym pomyśle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dla mnie, chyba wolę tradycyjne kalendarze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam już na oku jeden kalendarz i chyba przy nim pozostanę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To pozycja idealna dla mnie. Astrologią interesuje się od dawna.

  OdpowiedzUsuń