niedziela, 6 września 2015

Jesteś zagadką

Autor: Kendall Ryan
Rok wydania: Bielsko-Biała 2015
Gatunek: powieść romantyczna
Liczba stron: 256
Źródło/Wydawnictwo: Pascal
W wyniku pewnego zdarzenia do szpitala trafia 27 letni mężczyzna. Doprowadzony przez policję z aktem oskarżenia o brutalne morderstwo. Czy jest winny? Tego nie wie, ponieważ całkowicie stracił pamięć.

Młoda studentka psychologii przygotowuje swą pracę doktorską, w której zgłębia temat amnezji. Gdy promotor informuje ją o ciekawym przypadku - mężczyźnie, którego znaleziono nad zmasakrowanymi zwłokami jednak niepamiętającego nic, bez wahania przyjmuje propozycję pracy z nim. Po przeczytaniu jego karty medycznej zaczynają towarzyszyć jej obawy. Jednak nie rezygnuje i w ten sposób dochodzi do spotkania Ashlyn Drake z tajemniczym mężczyzną – głównymi bohaterami powieści erotycznej Kendall Ryan „Jesteś zagadką”.

Logan to imię, które widnieje na tatuażu mężczyzny staje się jego imieniem. Po czasie młoda doktorantka zauważa kolejny tatuaż – łacińską sentencję. Dziwnym zbiegiem okoliczności ona sam nosi identyczny. To zbliża bohaterów do siebie i choć Ashlyn wie, że już dawno przekroczyła granice profesjonalizmu, to nie potrafi przestać myśleć o Loganie i wszelkim sposobami próbuje mu pomóc.

Jesteś zagadką to książka pisana w formie pamiętnika. Główna bohaterka w szczegółowy sposób opisuje swoje uczucia, emocje i doznania. Książkę czyta się, a raczej pochłania, bardzo szybko. Wartka akcja, przeplatana wątkami erotycznymi, nie jest zaskakująca, można by nawet powiedzieć, że jest przewidywalna. Ale przecież ten rodzaj powieści nie ma zaskakiwać. Autorka w fantastyczny sposób spełniła wymogi gatunku. A wątek utraty pamięci nadaje fabule tajemniczości. Czy Logan odzyska pamięć? Jaka była jego przeszłość? Co będzie dalej, gdy dowie się kim był? Te pytania towarzyszą nam podczas czytania.

Książka pisana jest przez kobietę dla kobiet tęskniących za uczuciem, szukających tego jedynego mężczyzny, gotowych do poświęceń w imię miłości. Jednak polecam ją wszystkim paniom jako doskonale oderwanie od codziennych zajęć i chwilę relaksu.


Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Pascal za co serdecznie dziękuję!2 komentarze:

  1. Lubie pamiętnikarski styl, więc książka mnie zainteresowała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co do tego stylu nie jestem pewna, ale mimo to mam książkę na liście "must have" więc kto wie :)
    Zapraszam: http://cosmo-books.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń