poniedziałek, 6 lipca 2015

Jesteś moją muzyką. Moje życie z Frankiem Sinatrą

Autor: Barbara Sinatra
Rok wydania: Bielsko-Biała 2013
Gatunek: biograficzna
Liczba stron: 469
Źródło/Wydawnictwo: Pascal
Barbara Sinatra, była ostatnia żona Franka Sinatry. Niewątpliwie tą, która była z nim najdłużej. Pochodziła z małego miasteczka. Losy rzuciły ja do Las Vegas, gdzie zaczęła karierę, jako modelka i hostessa. Tam zaczęła obracać się wśród śmietanki towarzyskiej kasyno-landu. Szukała mężczyzny, który zajmie się nią i jej synem. W końcu trafiła na Marksa, jednego z braci komików.

Franka poznała, gdy zamieszkała z Marksem. Sinatra mieszkał po sąsiedzku. Po zdradzie męża, jej małżeństwo się rozpadło, a zaczął się jej romans z Frankiem. Była silną kobietą, upartą, kochającą matką, a także i żoną.

Książka lekka, autorka nie skupia się tylko na romansie z Sinatrą, ale opisuje również swoje doświadczenia życiowe przed spotkaniem z Sinatrą. Powieść miła, ciepła, często zabawna. Ukazuje ludzką twarz gwiazdorów, szczególnie Franka, fundatora wielu fundacji charytatywnych.

Każdy odział zaczyna się fotografią, z archiwum autorki. Możemy także obejrzeć, kilaka kredowych kartek, z kolorowymi fotografiami, przedstawiającymi Sinatrów z przyjaciółmi, np. Billem Clintonem, rodziną książęcą z Monako, Geraldem Fordem.


Dlaczego warto przeczytać książkę Barbary? Po pierwsze każdy kto słuchał Sinatry powinien poznać jego historię. Po drugie powinien poznać jego idee, jego piosenki miały głębszy sens, który wprowadzał w życie. Po trzecie życie gwiazdy i bogacza nie było takie proste, paparazzi, porwania itd. to wszystko przeżyli Sinatrowie. Gorąco zachęcam do poznania opowieści o małżeństwie Barbary i Franka Sinatry.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 Pascal za co serdecznie dziękuję!

2 komentarze:

  1. Mnie jakoś postać Sinatry nigdy nie ciekawiła, więc raczej sobie odpuszczę tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytam dużo książek biograficznych, więc nigdy nic nie wiadomo:)

    OdpowiedzUsuń