wtorek, 14 lipca 2015

Krach

Autor: Andre Gross
Rok wydania: Warszawa 2015
Gatunek: kryminał
Liczba stron: 448
Źródło/Wydawnictwo: HarperCollins
Krach autorstwa Andrew Gross, to książka o kryzysie na Wall Street, a także o tajemniczych morderstwach, które mają miejsce w tym czasie. Gdy zostają zamordowani Glassmanowie, do sprawy włącza się były policjant, który przeprowadza prywatne śledztwo. Chce pomóc, gdyż przyjaźnił się z żoną wpływowego finansisty, Glassmana. W śledztwie pomaga mu młoda agentka zajmująca się badaniem przestępstw finansowych.

Fabuła bardzo szybka, wartka, nie pozwala się nudzić. Już od początku książki czytelnik zaraża się ciekawym wątkiem, związanym z dziwnym telefonem. W drugim rozdziale poznajemy głównego bohatera, który od razu, tuz po wiadomościach zabiera się za robotę detektywistyczną.

Ty Hauck, jest typowym gliniarzem, gdziekolwiek się pojawia włącza mu się umysł detektywa. Chociaż życie go nie rozpieszczało, długo był w depresji po śmierci córki, dopiero na terapii psychologicznej poznał kobietę, która pomogła mu wyjść z dołka.

Lektura trzyma w napięciu, aż do końca. Można ją połknąć w jeden dzień. Nie łatwo jest zgadnąć, kto jest mordercą, ale z czasem poznajemy prawdę o całym spisku.


Powieść przypadnie do gustu fanom akcji i miłośnikom kryminałów. Książka wciąga w przedstawiany świat, a czytelnik ma wrażenie, że wszystko działo się naprawdę. To dość szczegółowo opisany kryminał. Polecam i zachęcam do czytania.

Książkę przeczytałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa
 HarperCollins Polska za co serdecznie dziękuję!
2 komentarze:

  1. Skoro fabuła jest wciągająca, to warto przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń